Sık Sorulan Sorular

soruÖĞRENCİMİN TEMELİ  ZAYIF. NE YAPACAKSINIZ?

Alt sınıflardan eksik bilgi ile gelen öğrenciler için; dersler başladıktan itibaren 2-3 hafta içinde öğretmenler çocuğun durumunu değerlendirirler. Çocuğun sınıf seviyesine çıkması için kaç saat (bire bir) özel ders alması gerektiğini belirler. Bunu idareye bildirir. Veli ile irtibata geçilerek, çocuğun mesela, “15 saat bire bir ders alması gerektiği” belirtilir. Çok cüz-i bir ücretle bu destek programı uygulanır ve sınıf seviyesine yetişen çocuk sınıfı ile beraber derslerinde ilerler.

 

soruÇOCUĞUM SÜPER İYİ. NOTLARI DA ÇOK YÜKSEK. DERSHANENİZDE GERİLEME OLUR MU?

Dershanemizde seviye grupları oluşturularak, seviyeleri yüksek olan çocuklara,değişik metotlar uygulanır. Çocuğu sıkmadan,bunaltmadan, derslerden soğutmadan daha çok öğrenmesi sağlanır. Bu çocuklarda özellikle BEYİN HARİTALARI METODU daha aktif uygulanır.

 

soruDERS ÇALIŞMAYAN VEYA DERSTE İLGİSİZ ÖĞRENCİYE NE YAPIYORSUNUZ?

Ders çalışmayan, ödev yapmayan, sınıfta derse katılmayan öğrenciler, veli ile görüşülerek, ayrıca ek programlara alınır. Rehber öğretmenimizin eşliğinde, onlara anlayabilecekleri ve çözebilecekleri daha basit sorular sorularak onları çözmeleri sağlanır. Böylece çocuğa “yapabiliyorum” duygusu ve özgüveni yerleştirilir.  Çocuk bu şekilde sınıfa adapte edilir.

 

soruÇOCUĞUMDA DİKKAT EKSİKLİĞİ VAR. NASIL BİR ÇALIŞMA YAPACAKSINIZ?

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİVİTE , öğrenmede ciddi bir problemdir. Bu tür öğrencilere ayrıca çok özel bir program uygulanması gerekir. Sınıf içinde bunun tespitinden sonra Rehber Öğretmenimiz bu tür çocuklara ders dışında özel programlar uygulayarak derse ilgisini artırma, derse odaklanma çalışmaları yapar. Gerekirse bu çocuklara, ayrıca, daha kısa süren 15-20 dakikalık dersler verilerek başarısının artması sağlanır.

 

soruÇOCUĞUM EVDE ÖDEVİNİ YAPARKEN BİR SORU YAPAMADIĞINDA SIKILIP ÇALIŞMAYI BIRAKIYOR. NE YAPMAM LAZIM?

Sizin bir şey yapmanız gerekmiyor. Sizlere öğrenciye nasıl davranmanız gerektiği konusunda ayrıca bilgi verilecektir. Gelişen teknolojinin sistemimize adapta edilmesiyle Çocuğun çözemediği soruda takılma problemi ortadan kalkmıştır. “CEPTE ÇÖZÜM SİSTEMİ” ile çocuğunuz çözemediği sorunun çözümünü anında VİDEOLU ANLATIMLA öğrenebilecektir. Böylece o soruda takılmadan sonraki sorulara geçebilecektir.